Instagram takipçi kaldırma özelliğini devreye alıyor

Instagram, malum olduğu üzere takipçi çıkarma imkanı sunmuyordu. Ama yeni özellikle kullanıcıların takipçileri elle listeden çıkarmalarına izin verecek. Yeni yöntemle karşı tarafa haber gitmeden takipçilerinizi çıkarabilirsiniz. Tabii bu test aşamasında yeni bir özellik.

Instagram hesabınız herkese açıksa, insanların haber akışınıza bakmasını engellemenin bir yolu yok. Instagram, kullanıcıların sadece birkaç tıklamayla takipçileri elle listeden çıkarmalarına izin verecek. Diğer bir deyişle herkese açık profilinizi takip etmesini istemediğiniz kişileri engellemek yerine sadece takip etmesini engelleyebileceksiniz.

Özel hesapları olan kullanıcılar, takipçileri kaldırma ve kendi içeriğine erişimi hemen kapatma olanağına sahiptir. Ancak sayıları giderek artan herkese açık hesaplara da takipçileri arasından istedikleri hesapları veya kişileri şutlama imkanı sunulacak gibi görünüyor.

Takipçileri neden kaldırmak isteyebilirsiniz? Belki de eski dostlarınız ya da hayatınızdaki eski ortaklar hakkında kendinizi iyi hissetmiyorsunuzdur. Takipçi listesinden birilerini çıkarmak, en azından karşı tarafa bunu hissettirmeden yapılacak.

Instagram, takipçi listesinden çıkarılan kullanıcıların bu durumdan bildirim almayacaklarını belirtti. Yani arkadaşlarınızla aranızda daha sonra herhangi bir tartışma yaşanmayacak.

Geçtiğimiz mayıs sonunda Instagram, sessize alma özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, istemediği kullanıcıları sessize alabilecek. Yani bir kullanıcıyı takipten çıkarmak yerine, sessize alarak rahatsız olduğunuz kişiyi bu şekilde engellemiş olacaksınız.

Takipçi silme özelliği henüz tüm kullanıcıların hizmetine sunulmadı. Özelliğin size gelip gelmediğini Android uygulamasını güncelledikten sonra takipçi sayfanıza giderek kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

RSS
Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share