Bulut Madencilik Nedir, Cloud Mining Nasıl Yapılır, Bitcoin Madenciliği

Bulut Madencilik yada İngilizce adıyla Cloud Mining Nedir ve Bulut Madencilik Nasıl Yapılır , bu konuyu biraz inceledik.

Biliyorsunuz kripto paralar (BTC, ETH, ETC veya diğerleri) özel bilgisayar gücü gerektiren ve bu cihazlar ile çeşitli karmaşık şifrelemeleri çözme sonucu elde edilmektedir. Kısaca karışık şifreyi çöz kripto para ödülünü al.

İşte bu cihazları satın almak oldukça maliyetlidir. Örneğin evde 4 ekran kartı herbiri 25 MH/s veren bir sistem ile toplamda 100 MH/s ETH kazmak için en az 8.000-10.000 TL civarı bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekebilir. BTC kazımı yapmak için çok daha komplike ve maliyetli sistemler almanız gerekmektedir. Cihaz maliyetleri yanında bir de elektrik maliyetleri ortaya çıkmaktadır. İşte bu noktada ben cihaz alıp onun yönetimi, elektriği ve çıkan sorunlar ile uğraşamam ama bir miktar da param var diyenler cloud mining alternatifi ile karşı karşıya kalırlar.

Kısaca Cloud Mining Firmaları, Bulut madencilik işini sizin yerinize BTC yada ETH yada diğer coinleri kazabilen cihazlar ile donatılmış firmalardır. Özel soğutulmuş odalarında binlerce cihaz ile bu hizmeti size sunmaktadırlar. Yani size cihazları kiralamaktadırlar. Size ödeme aldığımız 2 tane Cloud Mining firması önerilebilir. Bu firmalar şu anda piyasada en güvenilir olarak bilinen firmalardır.

HashFlare ile bulut madencilik Nasıl Yapılır, Nasıl Üye Olunur

Öncelikle Hashflare Üye Ol bağlantısından üye olmak gerekiyor. Üyelik formunda gerekli bilgileri girerek üye oluyorsunuz ve gelen maildeki linkte tıklayarak onay vermeniz gerekiyor.

Sitenin arayüzü Türkçe bu nedenle çok zorlanmazsınız.

Bu işlem adımından sonra paneline giriş yapıp Kazım Gücü (Hashrate) Satın Al bağlantısına tıklıyoruz. SHA-256′ya tıklıyoruz, bu kısım BTC kazımı yapmak içindir ki en karlısı da genelde budur. Ayrıca Bitcoin fiyatı da sürekli artığından elinizdeki BTC de değerlenmiş olur. Buradan satın alınacak miktarı seçin alanından kazım gücü satın almanız gerekiyor. Bütcenizde göre satın alabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra Devam butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen kısımda Select Payment Method tıklanınca karşınıza hangi yöntem ile satın alma yapacağınıza yönelik bir ekran geliyor. BTC gönderecek de satın alma yapabilirsiniz. Fakat genelde Kredi kartı ile aldığımız için Pay with Credit Card (C)seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra I confirm yani onay kısmında onay verip Confirm ile kredi kartı ödeme kısmına geçiyorsunuz. 3D secure ile de ödeme yapılabiliyor. Burada kredi kartı bilgilerinizi girdikten ve işlem onaylandıktan sonra kredi kartı ekstrenizde HashFlare yazısında yani işlem detayında 4 haneli bir kod göreceksiniz hemen onu bankanıza girip kredi kartı işlemlerinizden öğreniyorsunuz ve bu sayfada bu kodu girdikten sonra işiniz tamamen bitmiş ve BTC kazımı yapmaya başlamış olacaksınız. Bu sizin kartınızı başkası kullanmasın diye güzel bir güvenlik önlemidir. Her gece kazancınız güncelleniyor. Bu firma Estonya firmasıdır ve piyadaki güvenilir birkaç firmadan biridir. Kazancınızı daha sonra direkt olarak Türk Borsalarına da isteyebilirsiniz yahut Binance veya HitBTC Borsalarına gönderip oralarda IOTA veya ETH yada kazanç gördüğünüz diğer coinleri almak için de kullanabilirsiniz. Hashflare sizinle 1 yıllık sözleşme yapmaktadır. Hesaplamaya göre BTC fiyatı aynı bile kalsa ortalama 3-4 ayda yatırdığınız parayı geri alıyorsunuz ve geri kalan 8 ay tamamen kar olarak kalmaktadır. Bu da oldukça avantajlıdır.

Kaynak: kriptoparapiyasasi.com

RSS
Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share